Login: Password:
Registrace | Ztracené Heslo

Naposledy upraveno uživatelem zrnicek
27. 02. 2022 - 09:46:20
Report | Přečteno 2583x

D r u i d 

 

Druid je hodně specifické (hybridní) povolání. Je to povolání, které slušně ovládá boj s holemi, nosí výlučně koženou zbroj, umí kouzlit a umí si ochočit divokou zvěř. Dále má možnost se přeměnit na různé druhy zvířat. Jako další ability má zvýšenou odolnost na zranění základními elementy (15) a neútočí na něj divoká zvěř sama od sebe (bohužel pokud je něco poblíž zvěře, co samo útočí, zvěř se přidá). Svým zaměřením druid svede dost věci ale žádnou pořádně. Ve výpravách je vítán jako sekundární bojovník v morphu a sběrač kořisti, protože s sebou netáhne žádnou těžkou zbroj. Na osamocených výpravách bojuje spíše v lidské podobě za pomoci ochočené zvěře, kterou během boje léčí, případně se sám zapojí svou holí. Při soubojích hráčů proti sobě, pokud je druid v lidské podobě, je problém v tom, že není plnohodnotný kouzelník, tudíž za čistě magickými povoláními zaostává a stejně tak za bojovníky v boji z blízka, takže se hodí jen na určitá povolání a proti některým nemá moc šanci. Proto valná většina PvPerů volí boj v morphu...

Cech

Do cechu drudů se dá dostat ideálně z Medei vzducholodí, kdy vás kapitán za 50 zl. vysadí poblíž. Další možnost je lodí s kapitánem Silverem, který vás za 50 zl. vysadí na pobřeží, ale pak musíte pěkný kus cesty běžet, proto spíš doporučuji vzducholoď a následně si v cechu označit runu.

Boj

Prvně k výbavě a boji druida v jeho základní "lidské" podobě. Vzhledem k jeho přesvědčení nemůže obléci jinou než "přírodní" výzbroj a to koženou/pokovanou koženou zbroj (může i kostěnou ale ta dává větší postihy na obratnost a skill skrytí se) a hole. Případně dřevěné štíty a palice.

Koženou/studded zbroj může použít od 1. levelu a materiál nehraje v ničem roli, krom šedé kůže, která má 0 postih na skyrtí se, ale s ostatními se lze taky v klidu schovat ve stínu. Druid ovládá skill armed cast - kouzlení ve zbroji, kdy fizzování kouzel ve studded zbroji pocítíte jen na nejnížších levelech.

K boji využívá hole. Dosah hole je 2 pole, takže s trochou šikovnosti můžete mlátit a nebýt mlácen, případně bouchat přes svého peta, který drží agro. Zde je jejich přehled a náročnost na level.

crook 1. lvl
quarterstaff 5. lvl
gnarled staff 10. lvl
black staff 15. lvl
battle staff 20. lvl, může používat jen druid
war staff 25. lvl, může používat jen druid

Dále je Druid vybaven několika užitečnými kouzli. Mezi ty praktické patří léčení jedu, moru, slabé léčení, posílení síly a obratnosti, a kouzlo posilující armor (lze zakouzlit pouze na sebe). Dále dokáže dočasně posilovat své mazlíčky v mnoha směrech a ma slabou i silnou verzi lečivého kouzla, určené pouze na zvěř. Takto léčit dokáže druid i jiného druida v morphu, ale posilující kouzla na zvěř na ně nefungují. Ovládá také kouzlo, které přemění hůl, kterou třímá v ruce, na hada. V tomto případě dokáže druid přeměnit takovou hůl, jejiž náročnost překonal o 5 levelů. Dále dokáže seslat jed, slabší zraňující kouzlo a blesk, který ovšem dává zranění zredukované o armor cíle, tedy ne moc silný. Dále tzv. kořeny, které celkem 3x v pravidelných intervalech zraní cíl, a v neposlední řadě roj otravných much, které ruší ochrané kouzla cíe(pouze ty, co dokáže seslat mág či nekromant). Dokáže seslat paralýzu, paralyzační pole, jedové pole, kouzlo odstraňující magické zdi či magicky přivolané pomocníky. Nakonec svede na 24 hod zmenšit ochočenou zvěř a oživovat padlé.

Shapeshifter- level 10 - možnost přeměnit se na zvíře. K přeměně je zapotřebí Morph crystal, který si druid vyrobí sám z následujících součástí:

Hardgold plinth (podstavec - vyrábí jej kraft cca za 1 tis. zlatých)

Drahokam (také od krafta, kvalita  a druh ovlivňuje počet nabití krystalu, ideální je medium diamant - 90+ nabití za cca 2 tisíce)

Essence zveře, do které se chcete přeměnit (většina lze zakoupit v cechu druidů, ale lze je koupit iod hráčů, některé essence dropují npc)

Magic bag (vyrobí kraft z 500ks jakých koliv kůží) do tohoto batohu dáme výše uvedené a po použití příkazu .mcmake a zaclením batohu vytvoříme krystal (batoh se nespotřebuje, schovat do banky)

Přeměna není trvalá a díky podstavci z hardgoldu trvá 720 sec (hardgold je ideální cenou a výsledkem, jiné se ani nepoužívají). Počet nabití určuje drahokam. Po morfnutí nelze s krystalem hnout a musíte jej mít tedy při sobě celou dobu.

Druhy morphů (mají různou náročnost na level, od kdy je lze morphnout a každé 2-4 levely se zlepšují):

Pes neboo Kočka - základní pomalý morph od levelu 10. Pes umí slušně stopovat, kočka se umí plížit ve stínu

Kůň - rychlý morph vhodný pouze pro přesun, případně na trackování, které má lehce zvýšené (ale méně než pes)

Vermin - rychlý velký brouk, který se používá na pvp, od levelu 10, od lvl 16. má pvp ability použitelné jen na hráče, kdy může plivat kyselinu, jed, spóry a šipku - tyto ability spotřebovávají manu a v případě jedu lahvičky s greater poisonem.

Camel Insect- rychlý pavoukoidní brouk(?), essence lze získat jen z dropu, nelze zakoupit u NPC, lepší verze Vermina, má vyšší skill léčení než Vermin, má navíc možnost změnit barvu "kůže" pro zmatení nepřítele

Medvěd - od levelu 17, pomalý, silný morph s velkým armorem, náhražka warriora

Pavouk - od levelu 21, pomalý, středně silný morph, který má šanci, že kousnutím otráví nepřítele

Drak - od levelu 30, pomalý a velmi silný morph s velkým počtem životů. Má nestandartní komponenty pro výrobu, které se těžko shání (vejce, krev a ještě něco..:))

Armor Charm - aby to nebylo tak jednoduché a levné, tak potřebujete tzv. armor charm, abyste neměli hodnotu armoru na 0. Je to item vyrobitelný kraftem (ze dřeva a kůže), který určuje hodnotu armoru v %. Každý morph má nastavené číslo armoru a armor charm vám poskytne % z tohoto čísla jako ochranu - podle materiálu, z kterého je vyroben. Tedy čím vyšší, tím lepší. Ale pouze v PvM. V PvP jsou výjimky, kdy se velký armor nehodí...

Itemové Charmy - magické charmy, které lze nalézt v lootu příšer, neoblékají se, pouze je vložíte do batohu a během morphu poskytují svoje bonusy. Můžete jich u sebe mít aktivních maximálně 5.

Zvěř

Druid si dokáže ochočit všelijakou zvěř pro svou potřebu. Na rozdíl od rangera dokáže ochočit některá konkrétní zvířata, vhodné pro boj, které ranger ochočit nedokáže. Na druhou stranu z jízdní zvěře dokáže druid ochočit pouze obyčejnou lamu a obyčejné koně, nezvládne ochočit vzácné lamy a mustangy. K udržení zvěře, aby se vám nesplašila, slouží skill Herding, který se trénuje pasivně neustále, pokud máte nějakou zvěř po svém boku, případně pokud přes makro v rozumně spammujete různé příkazy (All follow me, all come, all stop, all guard). Dále viz sekce Taming a Herding zde na Wiki.