Login: Password:
Registrace | Ztracené Heslo

Z5 na index

Povolání: Ranger

Naposledy upraveno uživatelem
24. 03. 2014 - 17:57:50
Report | Přečteno 4381x

 ČLÁNEK NENÍ HOTOVÝ, DODĚLÁM HO AŽ SE MI BUDE CHTÍT :-p

    Ranger je na Endoru asi nejvšestranější postavou. Umíme od všeho něco a dokážeme se tak prosadit sami a zároveň jsme vítanou posilou v partě. Hlavní zbraní rangera jsou různé luky. Při sólování především využíváme pomoc bojových zvířat, které si sámi dokážeme ochočit a postarat se o ně, když jsou zraněná. I když bojujeme převážně na dálku, umíme se slušně ohánět i bodnými a sečnými zbraněmi. Ale neděláme to příliš ochotně, protože nosíme jen lehčí kožená či drátěná brnění, která nám nebrání v pohybu. Ranám se snažíme vyhnout a kdyby náhodou, jsme velmi zdatní v léčení; takový ranger často zachrání partu, když priest nemůže.
    K životu v přírodě jsme vybaveni i dalšími užitečnými schopnostmi. Své okolí známe tak dobře, že jsme se naučili zakreslovat mapy okolí, a když  donesete nějaké staré mapy, není problém vám ukázat správnou cestu. V neposlední řadě jsme důležitou součástí obchodu s dopravními prostředky, specializujeme se hlavně na dodávání vzácněji se vyskytujících mustangů, lam a ostardů.
    Rangerem se nejčastěji stávají elfové. Při střílení z luku ovlivňuje dmg několik faktorů, přičemž velmi důležitá je dexterita. Elfové mají nejvíce dexy. Dále se můžete potkat s rangerem půlelfem, i když na ně se část endorské komunity dívá skrze prsty. Střílejí sice trochu pomaleji a dávají tak menší rány, ale zase mají o trochu více hp, navíc, na vyšších levelech je rozdíl minimální a rozhoduje spíš vybavenost itemy (dmg zbraně, oblečení na dexerity).
    Drow a orc jsou rasy poněkud nevhodné (orc nic netrefí a drow má příliš málo životů); člověk se k tomuto povolání hlásí jen výjimečně.


Rozcestník:

ability
cech
luky, kavalery crossbow a šípy
kouzla
pixie
taming
tracking


Cech

    Cech rangerů najdete v lesích jihovýchodně od Daugasu. Snadno se sem dostanete s Larsem. Je to malá osada s bankou, stájemi, výrobcem základních luků a šípů, také můžete koupit ohlávky či prodat kůže a maso. Dva domy jsou obytné, také je tu k pronájmu jediná ohrada s koňmi na celém shardu a 2 ohrádky s ovcemi.
    Classmaster Joseph vlasní zřejmě jediného Maerase, kterého ve svém životě uvidíte, a hlídá jej pár statnýh rangerů na koni. Osada nemá oplocení, takže i přes stráže bývá často navštěvována Pk.http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/cechmistr.png

  http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/cech%20rangerů.jpg


Archery

    Ještě než se stanete rangerem, můžete si u vendora pořídit practice bow a začít trénovat. Bude se vám hodit i na nízkých levelech v řadách našeho cechu, dokud nepocvičíte archery na 40 %. Od tohoto skillu zvládnete short bow. Je stále velmi slabý, větší radost vám od 56 % skillu uděláhunter bow. S rostoucím skillem si můžete dovolit silnější zbraň, roste tudíž i síla vašeho výstřelu. Zkušení rangeři od 70% archery používají univerzální luk tzv. composite bow a ti nejzkušenější od 87 % zvládnou používat velice silný longbow. Jeho nevýhodou je dlouhý timer a dá se z něj střílet na vzdálenost minimálně 5 polí.

http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/practice.jpg http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/hunter.jpg http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/kompozit.jpg 

POZOR: Stejně jako pro castery platí při boji s NPC zásada, že na vás nepřítel musí mít možnost útočit. Nesmíte tedy mobky střílet z lodi nebo přes řeku.

    Archery ovlivňuje jednak výběr zbraně, jednak to, zda se trefíte. Na sílu výstřelu (dmg) má vliv aim a dexterity. Všechny střelné zbraně lze vyrobit i ze vzácných dřevin - moridu, brodwoodu, ebenu a maniul. Mají pak při použití obyčejných šípů zvýtšenou průraznost (cíl neblokuje rány), ale jsou těžší na zacházení a nedají se socketovat.
    Při střílení z luku musíte stát. Holt zamířit, to chce trochu koncentrace. Pokud uděláte krok v nesprávnou chvíli, vynuluje se vám timer a celé čekání na výstřel si zopakujete. Je tedy dobré se naučit odhadnout, kdy asi vystřelíte, zkuste si to někde v klidu - odpočítejte, odkrokujte, vryjte do podvědomí. Není většího zoufalství, než když v kritické chvíli nevystřelíte.

http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/kavalerka.jpg    Pro střelbu za běhu se používá cavalery crossbow. Výběr munice je stejný, jako u luků, s tím rozdílem, že místo šípů střílíte menší šipky. Velmi ceněným projektylem používanám v PvP je tzv. knok, kterým  zručný ranger dokáže sestřelit protivníka z koně. Z kavalerky nevystřelíte hned, chvíli trvá, než se naloaduje - rychlost závisí na typu munice (knok trvá nejdéle) a vaší dexteritě. Kavalerku zvládnete od 52 % archery.

 zapnout warmode » poklikat na kavalerku » .stare » attack last target

http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/loading.png

 Pozor, nespleťte si ji s obyčejnu kuší (crossbow), vypadá stejně ale funguje na stejném principu jako luky. Hodně ji využívají rougové, když ještě nejsou dost zkušení na větší ráži;  rangeři ji v podstatě nepoužívají - do PvP je vhodnější kavalerka a do PvM mají luky větší dmg.

 

    Intervaly mezi jednotlivými výstřely z kavalerky urychlíte pořízením itemů na dexterity. Existuje  ovšem minimální hranice: u lightning a magic šipek je to 2000ms, u knocking 4000ms.

http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/příběh%20knoku.png

    Pro změnu munice můžete buď 2x kliknout na zbraň a objeví se vám tabulka s výčtem všech druhů šípů, které máte k dispozici, nebo k rychlejšímu ovládání vyberte z interních příkazů:

http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/tabulka%20šípů.jpg

.projectile knocking / lightning / magic / normal / poison / silver

POZOR: Při používání kavalerky je nutné nastavit projektil dříve, než začnete natahovat. Pokud už ho máte jednou vložený, změna není možná, dokud ten starý nevystřelíte nebo neodložíte kuši z ruky a nezačnete natahovat znovu.

 

 

K čemu se jednotlivé druhy šípů používají

http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/šípy.jpg normal arrows - běžné levné šípy bez zvláštních účinků, při střílení spotřebujete staminu http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/lighty.jpg lightning arrows - dávají vyšší damage do větších armorů, spotřebujete manu
http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/silver.jpg silver arrows - mají trochu větší damage do nemrtvých http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/magis.jpg magic arrows - dávají vyšší damage do magických armorů,  spotřebujete manu
http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/poison.jpg poison arrows - jsou namazány slabým jedem, na chvíli nepřítele otráví, ale mají sníženou damage http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/knoky.jpg knocking bolts - vhodné pouze do kavalerky,  schodíte nepřítele z koně, spotřebujete manu

 

Spears, staves a wrestling
    jsou sekundárními bojovými skilly rangerů, nejzkušenější dosáhnou 57 %. Posledním bojovým skillem, který ovládáme, je blades (35 % max). Nejčastěji se setkáte s rangerem používajícím scimitar a to především pro jeho rychlost a nenáročnost na staminu. Riskuje ovšem to, že se často netrefí. Oproti tomu boj se zbraněmi typu oštěpů, vidlí či holí ovládáme o něco lépe, mnohé zasáhnou nepřítele přes 2 pole, zato jsou pomalejší a ubírají více staminy. Jakou možnost si zvolíte, je jen na vás.


Jak se pohybovat v přírodě

Při hledání zvířat se vyplatí běhat s nataženou kavalerkou a s několika kouzly:
.cast 258 (sharp senses) - podle vaší magery zvýší skill tracking (délka trvání podle magery - 5 minut na 30. levelu)
.cast 266 (enhanced caution) - udělá castera netrackovatelného, stejná doba trvání jako sharp senses

A pak stačí jen trackovat. Počet políček závisí na výši skillu. Můžete hledat nejen mounty, ale i konkrétní zvířata, dokonce i lidi podle jména.http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/koně%20na%20tracku.jpg.useskill tracking - hledá vše

. track polar bear - ... atd.

.trackname Zippade -  najde Zipa ;-)

.track mount - hledá veškerá jezdítka

POZOR: Ne vše, co se tváří jako mount, je tamnutelné. Většiny se bát nemusíte, rychle běhají, ale nic moc nedělají. Pozor na shadow horse a nightmare.

 

 

 

.track playerkiller - zobrazí se vám povolání PK, od 110 trackingu jméno PK

Příkazy můžete libovolně kombinovat .track player playerkiller mount
Máte-li na tracku více objektů, než se do okna vejde, stačí pravým myšítkem kliknout na okraj a podržet

Další užitečná kouzla:
.cast 267 (sense denial)
.cast 257 (shadow person)


Taming

    V ochočování zvěře sice nejsme tak zdatní, jako druidové – ti dokáží na svou stranu získat silnější a nebezpečnější potvory a navíc na ně nikdy žádná zvěř nezaútočí – zato jsme si našli zálibu ve vyhledávání vzácných mustangů, lam a ostardů.

Tréning

Zkoušet tamovat můžete už jako wandráci, ale je to poněkud zbytečné. Taming je rangerův primární skill a tak hned po joinutí dostanete do vínku celých 27 skillu. S tím už se nemusíte obtěžovat s kdejakou srnou, ale rovnou můžete jít ochočovat medvědy. Báječným místem pro tamery na levelech 9 a 10 (ani méně, ani více expů!) je jeskyně ve skále západně od horní medeyské brány. Najdete v ní medvědy hnědé, černé a grizzly.

Výčet všech zvířat s uvedeným minimálním tamingem najdete jinde, zde máte seznam nejvhodnějších kandidátů k tréningu:

brown bear (25), wolf, black bear (30), grizzly bear (40), dingo, frost wolf (50), kodiak bear (55), mountain gorilla (63), direwolf (64), osprey (75), polar bear (80), ice bear (87), varan (85)

V přírodě se vyskytují hojně (snad až na ice beary a varany). Samozřejmě tamujte i další zvěř, kterou potkáte, ale prostě tyto exempláře se vyplatí cíleně hledat, zatímco ostatní stačí jen náhodně potkat. Radost budete mít největší do 40 skillu, to máte šanci na gain až 0,4 skillu, do 50 po 0,2. Obrňte se ovšem velkou trpělivostí, taming není skill, u kterého mužete afkovat. Některá zvířata po nepovedením pokusu začnou prchat, jiná naopak útočí. Některá zvířata dokážete tamnout dříve, než je dokážete ovládat (např. osprey), jiná vás naopak poslouchají, ale ochočit vám je musí někdo jiný (např. dingo na nízkých levelech).

Že vám výše skillu dovolí zvíře tamovat neznamená, že se vám to povede. Existují itemy na tamování, ale bohužel jsou to jediné itemy, které nezvyšují skill, pouze zvyšují vaše šance na ochočení. Hodí se vám při tréningu nebo při tamování vzácných jezdítek, abyste se s úlovkem vrátili co nejdříve do bezpečí guard zony. Mnozí tameři si schovávají bedny plné ustájených zvířat a pak s nimi obchodují a mění za jiné. Tzv. retaming váš tréning značně urychlí, jen je třeba si uvědomit pár maličkostí: (1) každé odtamnuté zvíře za cca 4 minuty zmizí, tak nemá smysl přetamovávat něco, co vám trvá příliš dlouho, (2) na každém zvířeti vám skill může vyrůst maximálně jednou, tak neberte zvířata od pochybných hráčů - nikdy nevíte, jak dlouho zrovna tahle bedna koluje a jestli jste je už náhodou neměli v ruce, (3) Endor je HC shard a téměř každý, kdo půjde kolem vás, se vám pokusí tamované zvíře zabít, nebo aspoň tamnout sám - dělejte to tedy na nějakém nefrekventovaném místě.

Bojoví petipotřebný skill na taming a herding, kouzla na pety, veterina 85, animal lore, krmení itemy na tamov

dinga unesu od 9. lvlu, kodiak 14, 17 aligator, 20 direwolf,  22 polar bear, 
 28 ice bear, 29 varan

Jezdítkadruhy, čas respawnu cca??, jak ohlávknout (od jakého skillu 30-50?)

 http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/šrinky.jpg 

Kde je najít?

Click Here to toggle spoiler visiblity.

    Spawny se náhodně mění, nikdy nenajdete to samé zvíře 2x po sobě přesně na tom samém místě, ale zůstává počet spawnů na danou oblast.

pixie

Pixie 

   Tato malá víla pomáhá rangerům s regenerací many. Ochočit si ji můžete od 95 tamingu a s větším skillem roste i manaregen, který přidává - při 100 tamingu máte díky víle 1 manaregen k dobru. Není to bůhví co, ale za tu cenu jeden slot navíc. Hodí se při solování, do dungeonů ji rangeři neberou moc často. To proto, že víla i po ochočení má vlastní hlavu, neposlouchá běžné příkazy, prostě si poletuje pár políček kolem svého majitele a často zavazí ve zdi. Naštěstí nechytá agra.

pixieshomePokud zemřete, víla uteče. Stejně tak při odlognutí postavy. Abyste o vílu nepřišli, pořiďte si u krafta domeček pro vílu a dejte jí dovnitř něco k jídlu.

Jak tamnout pixie?

Pixie se dá tamovat pouze v noci, tedy mezi půlnocí a šestou hodinou ranní endorského času. V tu dobu se vydejte do pralesa, vemte s sebou zvoneček (vyrobí tinker), bochník chleba, džbán mléka a trochu medu. Jídlo položte na zem a zazvoňte na zvonek. Jakmile víla sní připravené dobroty, ukáže se vám a vy můžete směle tamovat.

http://endor.zrnecx.cz/upload/litchi//images/bell.jpg

(hodiny, zvoneček a domeček)


 

Ability

     Každý ranger od 18. levelu získává pasivní schopnost „resist elements“ tj. 15 bodů rezistu proti čtyřem element